Logo Brno Banshees

Brno Banshees je druhý nejstarší famfrpálový tým v České republice a jeden ze zakládajících týmů České Asociace Famfrpálu. Mudlovský famfrpál hrajeme již od února roku 2016 a hned od začátku dle platných pravidel International Quidditch Association.

Jsme amatérský tým (žádný profesionální famfrpálový tým na světě stejně zatím není) a účastníme se pravidelně národních i mezinárodních soutěží. Pořádali jsme i první mezinárodní turnaj v ČR – Svatomartinský pohár.

Naše tréninky jsou vždy otevřeny všem zájemcům starším 15 let (famfrpál je kontaktní sport). Každého na tréninku rádi uvítáme, famfrpál je hra pro každého a ať jsi sportovec tělem i duší nebo spíše povaleč hledající odreagování, u nás si najdeš místo.

Co je ta banshee?

Když jsme hledali jméno pro tým, chtěli jsme zachovat pěknou tradici, kdy první písmeno týmu koresponduje s městem. Hledali jsme tedy vhodné mytologické zvíře začínající na B. Zcela se nabízí využít baziliška jako mytologického zvířete ze světa Harry Pottera, tedy prapůvodu famfrpálu. Bazilišky nám však o pár měsíců dříve vyfoukli kolegové z Německého Bielefelderu, a tak jsme hledali dále až jsme narazili na banshee.

Banshee je irská víla smrti, která kvílením a pláčem zvěstuje smrt některého člena významných irských rodin. Stejně tak náš pokřik před zápasem a kvílení vzduchu když hážeme potlouky zvěstují porážku našim protivníkům. Proto jsme banshee přijali za vlastní a jednu z jejích podob – dívku s očima bez panenek můžete najít v našem logu.